Lepszy Granat

To kolejna przegrana piłkarzy Szydłowianki w meczu kontrolnym. Po bolesnej porażce 5:0 z Jodłą Jedlnia Letnisko kilka dni temu, tym razem niebiescy musieli uznać wyższość przeciwnika ze Skarżyska.

W Dzień Kobiet piłkarze Szydłowianki zmierzyli się na własnym boisku z drużyną Granatu Skarżysko, występującej w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej. Mocniejszy rywal od samego początku pokazywał, że o zwycięstwo będzie trudno. Dla Granatu był to ostatni sparing przed meczami ligowymi. Przewaga rywali zaowocowała jednak dopiero w 37 minucie. Pawła Wieczorka pokonał Mateusz Fryc. Zaledwie 3 minuty później ten sam zawodnik piłkę w siatce gospodarzy umieścił po raz drugi.

Druga połowa wyglądała dość chaotycznie po jednej i drugiej stronie, ale było także nerwowo. Niebieskim wyraźnie zależało na zdobyciu chociaż kontaktowej bramki. Stworzyli kilka dobrych sytuacji podbramkowych, po których powinny paść gole, jednak zabrakło wykończenia i dokładności. Pod koniec drugiej połowy doszło do groźnie wyglądającej sytuacji: podczas wślizgu w pole karne jeden z naszych piłkarzy przeciął butem czoło bramkarza gości, który po opatrzeniu opuścił boisko. Zastąpił go zawodnik z pola. Tuż przed gwizdkiem kończącym mecz Dawid Smolarczyk zdobył trzecią bramkę dla Granatu. Szydłowianka Szydłowiec – Granat Skarżysko 0:3 (0:2).

Szydłowianka: Wieczorek, Suwara, Jakubczyk, Kobylarczyk M., Kobylarczyk P., Biela, Drożdżał, Wiatrak, Szyszka, Czarnota, Turczyk, Janik Ł., Janik P., Grymuła, Łaciak, Miler, Zagórski.