W walce o podium

Napisane 21.05.2014; 19:00 przez szydlowianka
Źródło: n\a
Karma: +2 ( [+] / [-] )

Po 27 kolejkach meczy MKS Szydłowianka Szydłowiec z 44 punktami piastuje piątą pozycję w tabeli mazowieckiej IV ligi (południe). Niebiescy w tym sezonie liczą się w walce o najwyższe miejsca w lidze.

Mimo słabej passy na początku rundy wiosennej, Szydłowianka przebudziła się i wreszcie robi to co do niej należy: wygrywa mecze.

Odczarowanie drużyny trwało trochę czasu, bowiem na pierwsze zwycięstwo tej rundy trzeba było poczekać do meczu 23 kolejki z Mazowszem Grójec. Skromny wynik 1:0 na własnym boisku cieszył podwójnie, bowiem na cztery mecze przed tym zwycięstwem trzy zakończyły się porażkami: Z Pogonią II Siedlce (bolesne 0:6), Spartą Jazgarzew (1:2), Mszczonowianką Mszczonów (3:2). Jeden punkt udało się zdobyć w meczu z pruszkowskim Zniczem II (0:0).

Rewanż na Mazowszu

Zwycięstwa z Mazowszem doczekaliśmy się na własnym boisku (1:0). Był to udany, choć skromny rewanż za porażkę u gości. Zacięty mecz zaowocował czerwoną kartką dla jednego z piłkarzy gości. Niebiescy zagrali z pełną determinacją, by „odbić” sobie porażkę w Grójcu 2:1 z września zeszłego roku. Zwycięską bramkę dla Szydłowianki zdobył Łukasz Janik w 50 minucie.

Przestój

Kolejny mecz to delikatny przestój w walce o komplet punktów. Wyjazd do Wierzbicy i spotkanie z miejscowym Orłem zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym spotkaniu. Chaotyczna gra, kilka groźnych sytuacji po obu stronach boiska nie zaowocowało jednak bramką rozstrzygającą i zgarnięciem kompletu punktów którejś z drużyn.

Powtórka z rozrywki

Mecz 25 kolejki to potyczka z Józefovią Józefów. Niebiescy ze spotkania z tą drużyną w poprzedniej rundzie wyszli zwycięską. Co ciekawe z takim samym wynikiem jak poprzednio, bowiem mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej części, bramkarza gości pokonali Damian Szyszka (30 minuta) i siedem minut później Łukasz Janik. Józefovia kilka razy zagroziła bramce gospodarzy, jednak to Szydłowianka przez 90 minut kontrolowała grę.

Tym razem lepsi

Wrześniowe spotkanie w 2013 roku z Energią w Szydłowcu zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów po jednobramkowym remisie. Trudny w mecz w równie trudnych deszczowych warunkach i to na wyjeździe, zakończył się tym razem zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Koniarczyka. Kolejny raz skromnie, bo 0:1 (Czarnecki 88) dzięki bramce z rzutu karnego. Chwilę wcześniej wykonawca jedenastki został nieczysto zatrzymany w polu karnym.

Victoria nie w chwale

Prawdziwy pogrom w Szydłowcu mogliśmy zobaczyć podczas ostatniego spotkania w meczu 27 kolejki. Szydłowianka rozgromiła Victorię Sulejówek aż 7:1, do przerwy prowadząc pewnie 3:0. Festiwal bramek rozpoczął Błażej Miller w 27 minucie. Później strzelali: Turczyk, Ł.Janik (dwa razy) Czarnecki, Konopka, Łaciak.

Najlepsi strzelcy

Wypadek przy pracy

Ostatni wyjazd do Garwolina okazał się mniej szczęśliwy dla podopiecznych Andrzeja Koniarczyka. Szydłowianka wyszła szybko na prowadzenie, bo już w 7 minucie po strzale Błażeja Millera. Gospodarze zachowali jednak zimną krew i zdołali jeszcze w pierwszej połowie odrobić straty i wyjść na prowadzenie po samobójczej bramce Norberta Drożdżała. Gospodarze powiększyli przewagę w drugiej połowie i wydawało się, że w meczu już nic ciekawego się nie wydarzy. Niebiescy jednak zaatakowali w samej końcówce: w ostatniej minucie meczu drugiego gola dla Szydłowianki zdobył Łukasz Janik, a w doliczonym czasie gry Paweł Suwara. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:3 (2:1).

Dobra passa

Od kilku tygodni trwa naprawdę dobra passa drużyny z Szydłowca, a ostatnia przegrana wydaje się być jedynie „wypadkiem przy pracy”. Miejmy nadzieję, że do końca rundy będziemy widzieć tylko komplety punktów na koncie niebieskich. Przed MKS jeszcze sześć „długich” kolejek, jeszcze dużo może się zmienić. W tej chwili nasza drużyna piastuje piąte miejsce w tabeli, tracąc do lidera Mszczonowianki tylko i aż 7 punktów. W czołówce robi się coraz ciaśniej, niebiescy wyraźnie liczą się w tym sezonie i na pewno będą walczyć przynajmniej o miejsce w pierwszej trójce.